Autorský blog


#TykáníVykání  Na fejsbůkových lidech mi nezáleží

Varování: Sociální síť vytváří mezi lidmi novou realitu - závislost na sociálních bublinách. 

2.4.2024   Odkaz pro sdílení: https://bit.ly/TykaniVykani

Jakákoliv závislost na fejsbůkových lidech, je projevem skutečné sociální demence. Až do takového stavu se lze častým používáním sociálních sítí dostat. 

 

Pokud ti někdo zcela vážně říká, že by ses měl na sociálních sítích chovat stejně, jako v běžném reálném životě, pak je něco hodně špatného na tom, kdo ti tuhle zvrhlost namlouvá. Na sociálních sítích se naopak nesmíš chovat jako v běžném životě, a to NIKDY, protože sociální síť nemá s běžným životem nic společného. Je to obyčejný fejk.

Uživatelský profil není člověk!

Vykání nepatří na sociální síť


Veškerá komunikace naprogramovaná na sociálních sítích, začíná už prvním oslovením. Vykání je v našich zeměpisných šířkách většinou známkou slušnosti při oslovování neznámých lidí. Tohle vnímání reality, ale na sociální sítě nepatří. Není to člověk, koho oslovuješ, ale uživatelský profil. Kecy o tom, že za každým profilem je nějaký člověk, tě nesmí vůbec zajímat. Ty nekomunikuješ přímo s tím člověkem, ale s profilem, přes který někdo něco píše. Jméno ani fotka na profilu nic nevypovídá o tom, s kým skutečně komunikuješ.

 

To že si někdo spojuje uživatelský profil na sociální síti s konkrétním člověkem, je příčina všech omylů a traumat. Vytvářet si ve virtuálním světě sociální vazbu s uživatelským profilem je sociální demence non plus ultra. A nemění na tom nic ani fakt, že se to už stalo prakticky normou.

 

Až ti bude někdo volat přes mobil, mluvit k tobě v živém streamu, tak si klidně sociální vazby vytvářej, ale nedělej to s uživatelským profilem na sociální síti. A jestli jsi na tom už tak špatně, že si svůj život spojil s fejsbůkovými lidmi natolik, že jim dáváš stejnou váhu jako lidem v reálném životě, tak s tím prosím nebuzeruj ostatní, kteří své sociální vazby mají pouze v reálném světě. Tak jak to má být.

 

Takže až narazíš na sociálního zombíka, který po tobě bude vyžadovat vykání na sociální síti - dej mu odkaz třeba na tuhle stránku https://bit.ly/TykaniVykani - ušetříš si tak hodně zbytečných keců s někým, kdo by potřeboval spíš pomoc psychologa než tvou pozornost.

  

Sociální bublina je ta závislost - rakovina


Vykáním to jenom začína a pak už je jen krůček do králičí nory plné různobarevných závislostí na všem. Ta nejrozšířenější sociální závislost ze všech je sociální bublina. Závislost na fejsbůkových lidech se nejvíc projevuje právě v sociálních bublinách. Tam se vytváří silné sociální vazby a nesmiřitelné boje, které si pak lidé přenášejí i do reálného života. To je takový ten fenomén, kterému říkám sociální zombíci "social zombies".

 

Když je člověk zdravě inteligentní, tak si toho všimne i bez nějakého upozorňování. Jenže když je člověku dvanáct a cvičí s ním hormony nebo na cestě k dospělosti už tímhle o zdravou inteligenci přišel, pak už zbývá jen návštěva psychologa nebo vysadit na pustý ostrov bez mobilu a bez signálu.

 

Těmhle lidem uzavřených ve svých sociálních bublinách už není pomoci. A co je horší, sociální inženýři fejsbůku a všech dalších sítí, programují další a další funkce, které tyhle lidi připraví doslova i o jejich reálný život. Není to jen heroin, co likviduje člověku zdravý úsudek. Je to i umělá sociální bublina.

 

Jen se podívej kolem sebe, jak se chovají ve svých sociálních bublinách třeba někteří naši politici. Jak se hloupě natáčí, dělají selfíčka, přihlouple tancují kvůli dosahu nebo v horším případě, začnou mluvit o válce jako o videohře. Lidé, kteří ztratili přehled o realitě nám dokonce vládnou. Nejsou to jen děti, které ještě nechápou sílu téhle drogy.

 

Tím chci jen říct, že spojení uměle vytvářených sociálních bublin s politickou mocí, je ta rakovina. V jiných sférách života je to taky problém, ale neubližuje to tolik ostatním lidem. Nejsou z toho války ani epidemie. Každý, kdo chce dnes měnit svět si začne vytvářet sociální bublinu a čím víc lajků, tím víc má v hlavě nasráno. To je ta nejpřesnější definice "social zombies", jak závislost na sociálních bublinách popsat.

 

"Social zombies"


Když se nad tím zamyslíš do důsledků, tak to skutečně není žádná prdel, potkávat sociální zombíky v reálném životě. A nemyslím tím zrovna lidi nonstop přisátých na mobilu, ale ti, co začnou natáčet každý tvůj pohyb, ve škole, v hospodě nebo dokonce doma. Ty ani nemusíš mít žádnou sociální síť a tvůj život, tvé soukromí začne rozebírat celý svět, všude tam, kde sociální zombík bude mít svůj dosah.

 

Kolektivní sociální demence už za posledních 10-15 let dosáhla takové úrovně, že všechny tyhle umělé sociální bubliny jsou v hledáčku policie i tajných služeb. A to ne proto, aby chránili soukromí lidí nebo jejich právo na svobodný projev, ale aby jejich soukromí prověřovali a na základě jejich svobodného projevu je vyslýchali a následně soudili v reálném světě.

 

Na sociálních sítích chybí totiž něco, čemu se říká kontext.

 

Kontext, to jsou všechny ty fotky, videa nebo citáty vytržené z reálných souvislostí. Teď se tomu moderně říká dezinformace, tedy něco, co v reálném životě člověk doposud neznal. Hodně lidí mělo ještě donedávna problém vysvětlit v jedné větě, co to taková dezinformace vlastně je.

 

A to je přesně to, co policie "musí" prověřovat - kontext tvého sdělení. Jak jsi to myslel? Co to mělo znamenat? apd. Už jen tohle je špatně. Není to jen hromada chudáků žijících si ve své sociální bublině, ale i policie a tajné služby se stávají součástí téhle sociální demence.

 

Sociální sítě tady původně nebyly od toho, aby někdo někoho kontroloval a udával lidi za jejich názory, ale aby se podělil o své pocity v sociální bublině, která jim garantuje jejich soukromí. Doma taky kolikrát řekneš,..."já bych tě nejraději zabil" nebo "jestli to uděláš, tak tě zabiju"...ale zkus si tuhle běžnou průpovídku napsat na síti u nějakého politika a najednou je z toho schvalování terorismu nebo genocidia. Druhý den máš u dvěří policii a musíš podávat vysvětlení, jak jsi to myslel.

Nesdílej ani své soukromé údaje


Takže nejen vykání, ale i tvé soukromé údaje nebo dokonce vlastní děti si odpusť zveřejňovat na síti. Vůbec nic z tvého soukromého života nedávej všanc úchylům, politikům ani policii. A to ani kdyby tě provozovatel sítě stokrát vybízel, abys vyplnil ten či onen údaj.

 

Byly doby, kdy nikdo z policejních složek nefízloval na síti, neřešil předsudečnou nenávist, schvalování genocidia, odsuzování LGBT+ a jiné kraviny. To všechno přišlo až poté, co sociální sítě objevili politici a začali si je "privatizovat" k obrazu svému. Salámovou metodou to došlo až do takové fáze, že i sami provozovatelé sociálních sítí musí chodit čas od času na kobereček k politikům a zavádět nová a nová omezující pravidla.

 

Kam to všechno spěje vím, protože kdysi dávno jsem podobné sítě programoval, ale nevím, kam až taková závislost na sociálních bublinách může zajít. Politici mají totiž zájem vytvořit jen jednu sociální bublinu, tu svou. A jediný způsob, jak jim do toho hodit vidle, je nepřistoupit na jejich dementní hru, že se máš chovat na sociální síti jako v běžném životě, že musíš zdravit, musíš neznámým lidem vykat, zveřejňovat své jméno, fotku a brzy možná i svůj telefon a otisk prstu, aby tě policie mohla kontaktovat okamžitě.

 

Tihle sociální zombíci s politickou mocí už nechtějí sociální sítě, chtějí jen absolutní kontrolu nad tím, co kdo říká a co si myslí.

Autor: Karel Havlíček Trojský
zprávy, komentáře, recenze, názory, analýzy   Jaký názor na to máš ty? Napiš zde...

Hodnocení


Díky za tvé hodnocení  50,-Kč     100,-Kč     200,-Kč     500,-Kč     1000,-Kč . Příspěvkem na transparentní účet 408552028/5500 podporuješ publikační činnost na Nové realitě CZ a zároveň první český fanpage pod hashtagem #PrvníČesko.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.